Farní sbor ČCE Miroslav

Seniorky na bylinkách
Publikováno: Wednesday, 17.04. 2013 - 19:48:50
Téma: Sestry seniorky
V úterý 16. dubna 2013 jsme se konečně rozjely na exkurzi původně plánovanou na 10.4. Spolu s klubem seniorek ČCE se zúčastnilo i několik dalších zájemců. Pan Jan Šimša nás svým autobusem spolehlivě dopravil do Suchohrdel u Miroslavi, resp. za vesnici, kde se areál firmy Bylinky s.r.o. nachází.

            Byli jsme velmi přátelsky přivítání panem Kuthanem, který nás také pěstírnou bylinek provedl a seznámil nás s velice zajímavým způsobem pěstování bylinek od semínka až po finální produkt připravený k prodeji; a také s účelným propojením se stávajícím zemědělským provozem.

            Bylo to krásné odpoledne – vůně bazalky se mísila s kořeněným aroma rozmarýnu, libečku, máty a dalších známých druhů. Ano, bylinky z babiččiny zahrádky tady rostou způsobem, který by byl patrně nad naše chápání, nebýt trpělivého a přehledného výkladu pana Kuthana.

            Až se s bylinkami ze suchohrdelské pěstírny Bylinky s.r.o. setkáme někde v obchodě, jistě si krásné odpoledne připomeneme. Za organizaci exkurze děkujeme paní Pavle Svobodové.

Lia Ryšavá

 Tento článek si můžete přečíst na webu Farní sbor ČCE Miroslav
http://www.fscce.oryon.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.fscce.oryon.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=629