· Úvod
· Dění ve sboru
· Kruh
· Ohlášky
· Rozpis služeb
· Kazatelské stanice
· Mládež
· Děti
· Maminky s dětmi
· Sestry seniorky
· Pěvecký sbor
· Správa sboru
· Pravidelná setkání
· Historie sboru
· Fotografie - odkazy


· Administrace

· Prihlásit

Návštěva ze Slovenska

Autor: admin - Tuesday, 10.09. 2013 - 11:50:00
Téma: Dění ve sboruV sobotu a v neděli 7. – 8. září 2013 nás navštívili hosté ze Slovenska. Z evangelického sboru v Beckově (nedaleko Nového Města nad Váhom) přijeli členové staršovstva a rodina paní farářky. Návštěvu zprostředkoval pan Miro Volník, který kdysi působil jako duchovní v našem sousedním evangelickém sboru v Hraběticích.

Sešli jsme se k besedě v Kruhu již odpoledne. Bylo velmi příjemné opět slyšet libozvučnou slovenštinu a znovu si uvědomovat, jak k sobě máme blízko. Jazyková bariéra neexistuje, rozumíme si. K rozdělení Československa došlo před deseti lety, vývoj v obou samostatných státech se sice ubírá různě, přesto máme stále mnoho společného. A tak jsme se mohli během večera sdílet v radostech i starostech sborového života a vzájemně se povzbuzovat.

Rozhovor u prostřeného stolu nebral konce a ještě po oficiálním zakončení společnou modlitbou a zpěvem pokračovaly individuální rozhovory, v některých hostitelských rodinách až dlouho do noci.

Paní farářka Cipciarová pozdravila v neděli při bohoslužbách všechny přítomné a zaznělo také pozvání na Slovensko. Přijali jsme ho rádi a s novými sborovými přáteli se dáli Pán Bůh uvidíme zjara 2014.

LR

 
Související odkazy
· Více o tématu Dění ve sboru
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Dění ve sboru:
Pravidelná sborová setkání

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Dění ve sboru

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Odebírat nase zprávy můzete pomocí souborů: ultramode.txt, rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.