· Úvod
· Dění ve sboru
· Kruh
· Ohlášky
· Rozpis služeb
· Kazatelské stanice
· Mládež
· Děti
· Maminky s dětmi
· Sestry seniorky
· Pěvecký sbor
· Správa sboru
· Pravidelná setkání
· Historie sboru
· Fotografie - odkazy


· Administrace

· Prihlásit

Jak jsme se plavili po Baťově kanále

Autor: admin - Saturday, 25.05. 2013 - 21:32:47
Téma: Sestry seniorkySeniorky našeho sboru měly už dávno touhu navštívit Baťův kanál. Kdo a kdy s nápadem přišel, to už se asi nedopátráme, stejně jako není úplně zřejmé, kde se zájem o něco tak exotického jako je plavba lodí v seniorkách vzalo. Nápady se mají realizovat a sny by se měly plnit. Proto padlo rozhodnutí, že letos kanál pokoříme.

Stalo se tak ve středu 15. května 2013. Vyjeli jsme malým autobusem firmy Vyžrálek v 8.30 hodin z Miroslavi. Dny před naším výletem byly poměrně chladné a dokonce deštivé, a tak bylo až neuvěřitelné, v jak krásný, slunečný a teplý den se náš výlet uskutečnil. Abychom zaplnili všechna místa v autobusku, přibrali jsme i dva seniory a tři hostující seniorky.

Ve strážnickém přístavu nás už čekala loď Ámos, jistě pojmenovaná po slavném Janu Amosovi Komenském, který v letech 1604-1605 navštěvoval strážnické gymnázium. S lehkými obavami jsme se nalodili a svěřili se do péče kapitána Lukáše a lodnice Jitky. O jedenácté hodině jsme zvedli kotvy. Plavba Baťovým kanálem nastala. Paní Jitka nám celou cestu vyprávěla - o historii kanálu, o jeho stavbě, o přírodě obklopující břehy, o ptactvu i o všudypřítomných bobrech. Dojmy z plavby umocňovala kořeněná vůně medvědího česneku, jehož květy se bělaly místy na březích.

V pravé poledne jsme se vrátili do přístavu a po mostě jsme přešli do nedaleké restaurace, po obědě jsme se vydali na procházku skanzenem Jihovýchodní Moravy. Slečna průvodkyně byla velmi trpělivá, a tak jsme pomalým tempem zhlédli celou řadu staveb, nahlédli do některých z nich, poobdivovali jsme jejich vzhled i vybavení a díky některým exponátům jsme zavzpomínali na rané dětství.

S jistou únavou, přesto spokojeny, jsme dojeli kolem osmnácté hodiny domů. Byl to pěkný výlet.

LR

 
Související odkazy
· Více o tématu Sestry seniorky
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Sestry seniorky:
Schůzky seniorek

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Sestry seniorky

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Odebírat nase zprávy můzete pomocí souborů: ultramode.txt, rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.