· Úvod
· Dění ve sboru
· Kruh
· Ohlášky
· Rozpis služeb
· Kazatelské stanice
· Mládež
· Děti
· Maminky s dětmi
· Sestry seniorky
· Pěvecký sbor
· Správa sboru
· Pravidelná setkání
· Historie sboru
· Fotografie - odkazy


· Administrace

· Prihlásit

Kruh v prvním čtvrtletí roku 2013

Autor: admin - Tuesday, 02.04. 2013 - 13:10:41
Téma: KruhRok 2013 jsme už tradičně zahájili novoročním koncertem, tentokrát byly našimi hosty Znojemské žestě, svěží hudba byla doplněna čtyřhlasým zpěvem spirituálů.

Zimní hudba a poezie našich domovů se uskutečnila 27. 1., je potěšující, jak tento kruhový program s mnohaletou tradicí má nejen své příznivce z řad posluchačů, ale jak není problém získat účinkující. Stejně milé je sledovat vystoupení dětí, jejichž rodiče tady kdysi sami vystupovali, popřípadě se svými ratolestmi spoluúčinkují. Z toho mám velkou radost.

Kruhové programy z vlastních zdrojů byly tři: Markéta Ryšavá se s námi podělila o své dojmy z prázdninového pobytu v Rakousku a Itálii, kde nejen pilovala němčinu, ale také působila jako chůva, Daniela Bednaříková pověděla o zimním víkendu v Lückersdorfu, kterého se zúčastnilo několik členů našeho sboru na pozvání přátel ze Spremberka, bratr farář Titěra nás informoval o průběhu farářského kurzu a Lia Ryšavá nás provedla zimními lidovými obyčeji.

Ekumenické nešpory se konaly v neděli 20. ledna, kázáním posloužil bratr Josef Dvořák, katolický kněz z Hostěradic.

Po delší době jsme mezi sebou přivítali profesionálního cestovatele Robiho Mahela, tentokrát se s námi podělil o čerstvé dojmy z Venezuely.

Velikonoční sváteční čas jsme zahájili na Květnou neděli koncertem Pěveckého sdružení Vítězslav Novák ze Znojma, které se zaměřilo na duchovní skladby s velikonoční tematikou.

Lia Ryšavá

 
Související odkazy
· Více o tématu Kruh
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Kruh:

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Kruh

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Odebírat nase zprávy můzete pomocí souborů: ultramode.txt, rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.