· Úvod
· Dění ve sboru
· Kruh
· Ohlášky
· Rozpis služeb
· Kazatelské stanice
· Mládež
· Děti
· Maminky s dětmi
· Sestry seniorky
· Pěvecký sbor
· Správa sboru
· Pravidelná setkání
· Historie sboru
· Fotografie - odkazy


· Administrace

· Prihlásit

Z domácích zdrojů II

Autor: admin - Monday, 14.06. 2010 - 11:06:33
Téma: Kruhv Kruhu pokračovaly večery, které svědčí o tom, jak důležitou roli každonedělní setkávání při nešporu a poté v Kruhu pro nás má.  Poslední květnovou neděli, 30.5. 2010, jsme besedovali na téma Jezdíme do kazatelských stanic. Tentokrát nebyly v centru pozornosti služby čtenářů, ale doprovod faráře či předčitatele na bohoslužby do Litobratřic, Moravského Krumlova, Bohutic a do Troskotovic.  Je to služba, kterou na rozpisu najdeme v kolonce zpěv. Důvodem k zařazení tohoto programu byla jednak nutnost znovu si připomenout, jak mnoho rozličně lze ve sboru sloužit i obava, že nám ubývá sil a občas ze zaplněné kolonky nikdo s sebou nejede, a také jsme otevřeli prostor k vyjádření těm, kteří tímto způsobem život ve sboru obohacují. Beseda byla živá a určitě i užitečná.

Týden nato, 6. června 2010, nám bratr farář pověděl, jaké to bylo na synodu. Velice si vážíme možnosti být věcně a přitom dobře informováni o dění na synodním jednání od přímého účastníka. Jistě si můžeme a také přečteme oficiální stanoviska, ale být téměř přitom, to je výhoda Kruhu. A tak jsme poslouchali se zaujetím. Vděčně jsme vyslechli i zprávy o dobré práci nové synodní rady i o pozitivních změnách ve fungování synodní kanceláře. Jen postesknutí nad nevyhovujícím  prostorem,  kde se letošní synod konal, kalily i nám dobrý dojem z letošního zasedání synodu.

Lia Ryšavá

 
Související odkazy
· Více o tématu Kruh
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na téma Kruh:

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Kruh

K tomuto článku není možné vložit komentář.
Odebírat nase zprávy můzete pomocí souborů: ultramode.txt, rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml nebo atom.xml.

Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.